Dupont Corian Nedir?

Dupont Corian üstün özelliklere sahiptir. Dupont bilim adamları 1967 yılında laminant ve granite alternatif olarak tipik bir polimer tabakadan daha fazlası olan bir şey fark etti…Corian adını verdikleri akrilik ve doğal malzemelerden yapılmış bu sert ürün, renklendirilerek kalıplanabilen, ahşap ve plastiğe benzeyen fakat son derece dayanıklı, gözeneksiz ve temizlenmesi daha kolaydı.Dört yıl sonra, DuPont’un katı yüzey malzemesi Corian, Homebuilder Uluslararası Builder Show’da Houston,Tesksas’ta Amerika’nın en büyük yıllık konut inşaat ticaret olayını gerçekleştirdi.İlk yıllarda, Corian ürünleri sınırlı sayıda idi. Ev uygulamalarında beyaz tonlarında mutfak tezgahı, banyo tezgahı, ve lavabolar vardı. Hepsi sadece beyazdı…
Dupont o yıllardan bu yana çok çalıştı. Doku ve damar çeşitliliğine, 100’den fazla zengin renkli ton dahil ederek, monokrom anlayışının ötesinde genişledi.Bu takviye renk çizgisinin ötesinde, Corian uygulamaları çeşitli hale geldi. Homojen, leke tutmayan ve çizilmeye karşı dayanıklı Corian malzeme, artık binaların dış cephelerinden mobilya ve takı ürünlere kadar hayal gücünü zorlayan bir çok alanda kullanılmaya başladı.

Dupont Corian Dayanıklıdır;
1967 de pazara çıktığı günden itibaren Dupont Corian Hayatı kolaylaştıran son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle kendisini ispatlamıştır. Delamine olmaz ve günlük kullanım sonucu oluşabilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyar. Yoğun trafik alanlarının bir çok etkisine kesiklere ve sıyrıklara dayanıklıdır. Corian, mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzey özellikleri için test edilmiş özel bir üründür.

Dupont Corian Masiftir;
Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz Dupont Corian masiftir ve delamine olmaz.

Zengin Renk Seçeneğine Sahiptir;
Corian Çalışmak için hemen hemen sınırsız bir paket paleti sunar. Tasarım için bir renk ile düz taban oluşturabilirsiniz; ya da göz alıcı bir uyum yakalamayı deneyebilirsiniz.Corian aynı zamanda metal, ahşap, taş vb. malzemelerde çok yönlü bir tamamlayıcı olarakta kullanılabilir.

Corian Hijyeniktir;
Dupont Corian gözeneksiz bir malzemedir. Malzeme tamamen masiftir ve ek yerleri belli olmayacak şekilde üretilir, bu özellikler yüzeyi hijyenik kılar. Corian yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önler. Corian ın bağımsız bir laboratuvar tarafından uluslararası bir standart olan DIN EN ISO 846 ya göre hijyenik bir malzeme olduğu onaylanmıştır.

Corian Zararsızdır;
Dupont Corian kimyasal olarak atıl ve toksik olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. Ykıldığı zaman esas olarak Karbon oksitleri serbest bırakır ve oluşan dumanın rengi çok açıktır ve hala halojenleşmiş zararlı gazlar içermez.